Fors Bayrak Makina

Dijital Baskı: Su bazlı dispers boyalar ile dijital tekstil makinelerinde kumaş üzerine uygulanır. Yapılan baskılar, sonraki aşamada yüksek ısıya maruz bırakılarak boyanın pigmentlerinin çözülerek rengin tam olarak elde edilmesi sağlanır. Uzun ömürlü bir baskı tekniği olup her türlü kumaşa rahatlıkla uygulanabilir . Saten (kristal ve asf), raşel, alpaka vb. uygulama yapılabilen kumaşlardan bazılarıdır.Güneş , yağmur ve yıkanmaya karşı minimum 3 yıl dayanıklılık gösterir. Bu baskı tekniği ile imal edilen ürünler kuru temizlemeyle temizlenemez, kuru temizlemede kullanılan kimyasallar, dispers kimyasalları ile uyuşmamaktadır. Dijital baskıda en iyi sonuç tramlı (resim veya fotoğraf vb.) işlerde alınmaktadır.Günümüzde en çok tercih edilen baskı tekniğidir.

Transfer Baskı :Dijital tekstil makineleriyle ve ofset makineler ile özel emilimli kağıtlar üzerine özel boyalar kullanılarak baskı yapılır ve ardından pres makineleriyle istenilen yüzey üzerine pres yapılır. Bu suretle elde edilen renkler direk dijital baskıdan farklı olarak daha net ve daha canlı olarak çıkar.Ancak işçiliğinin yüksek olması nedeniyle yüksek kalite istenen alanlarda kullanılır .Masa bayrakları , kravat , eşarp , atkı , t-shirt vb. uygulama alanlarından sadece birkaçıdır.

Emprime Baskı :Emprime baskı, ağırlıklı olarak pamuk ve polyester esaslı materyalden olan ürünlerde kullanılan bir baskı tekniğidir. Özellikle yüksek adetli çalışmalarda ve promosyon çalışmalarında sürat ve kalitesinin uygunluğu nedeniyle tercih edilir. Emprime baskıda kullandığımız kimyasallar EKOSOLVENT özellikli olup çevre ve insan sağlığına zararsızdır. Emprime baskı, tuşesi nedeniyle BOYA BASKI olarak anılır.Bu baskı sistemi de gerekli ısıyı gördükten sonra ve kaliteli pigmentler kullanıldığı takdirde yıkama ve dış hava şartlarına dayanıklı bir baskı tekniğidir. Kuru temizleme yapılamaz, çok sık kullanılan bir baskı sistemidir.Bu baskı tekniği ile baskıdaki renkler çok canlı ve pantone renklerinin bire bir aynısı olarak basılabilmektedir. Tramlı işlerde kullanılan bir baskı tekniğidir.

Serigrafik Baskı :Bu teknikte; metal ya da ahşap çerçeveye gerilmiş ipek, plastik veya metal dokumadan oluşan elek şeklindeki kalıp üzerinde baskı yapılacak yerler açık bırakılıp diğer yerler maskeleme, boyama ya da fotomekanik yöntemlerle kapatılır. Sonra bu eleğin içine konulan baskı boyası (mürekkep), bir sıyırıcı (rakle) ile sıyrılarak açık kalan yerlerden kağıt, cam, kumaş, vb. malzemeler üzerine uygulama yapılır. Bu baskı tekniğinde yıkama yapılamaz ve dış hava şartlarına maruz kalamaz , solma yapar.

Boyalarımız Subazlı Olup Kanserojen Madde İçermemektedir.

Akma ve Solmaya Karşı Garantilidir.

Fors Bayrak İplik

İplik Kalitemiz: Siz değerli müşterilerimize daha kaliteli ve daha dayanıklı üretim yapmak için , bayraklarımızda rüzgarda esneme özelliğine sahip ve kopma mukavemeti olarak piyasada kullanılan iplik kalitelerinin 3 katı daha sağlam özel italyan ipler kullanmaktayız.